Sidrita

Mosha: 22 vjeçe

Vendlindja: Tiranë

Profesioni: Modele

Sidrita është një vajzë 22 vjeçe, jeta e së cilës është e lidhur me botën e modës. Babai e ka lënë në moshë të vogël, për shkak të një aksidenti dhe që nga ajo kohë ka lidhje të ngushtë me mamanë, motrën dhe vëllain. I pëlqen shumë moda dhe ka marrë pjesë në disa konkurse bukurie, ku është shpallur dhe fituese. “Big Brother” ka qenë një ëndërr për të, që po fillon të bëhet realitet.