Ambra dhe Elsamedi dy ish banorët e Big Brother të cilët u futën çift dhe u ndanë gjatë spektaklit. Por duket se inatet mes tyre nuk kanë mbaruar, pas përballjeve të ndryshme Ambra ka vendosur ti dedikojë një status Elsmeidit dukeiI thënë se famën ja ka dhënë pikërisht ajo.

Madje më tej Ambra shton se Elsameidit ju desh Big Brother që të merrte sado pak famë, duke ironizuar faktin se askush nuk e njeh si këngëtar apo me emrin e artit Eli G. “Si të duket jeta kur nuk ishe asgjë dhe ngele asgjë.

Famën e more kur ndërrove emrin e e bëre BB9  dhe jo G. Më vjen mirë që të kam dhënë pak famë që të përflitesh më shumë”.- shkruan ajo në Insta Story.